O CMSIE SŁÓW KILKA


Strony przez nas tworzone oparte są na technologii CMS co pozwala Klientowi na samodzielne wprowadzenie zmian w treści strony, bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy informatycznej.

Proponujemy Państwu intuicyjny, prosty i funkcjonalny system do zarządzania treścią www -  NIEZAWODNI.CMS.   Przy tworzeniu systemu zarządzania treścią NIEZAWODNI.CMS od samego początku przyświecał nam cel zapewnienia Klientowi aplikacji, która swoją funkcjonalnością zapewni komfort i bezpieczeństwo zarządzania informacją firmy bez ryzyka wprowadzania zmian niezgodnych z założeniami projektowymi tworzonych serwisów WWW.

Dlatego poza szeregiem możliwości wprowadzania zmian przez użytkownika założyliśmy, że system powinien posiadać pewne ograniczenia, które zablokują „fantazję” poszczególnych użytkowników, a co za tym idzie zapewnią stałość założonego przez twórców wyglądu strony, zgodnego z ogólnie przyjętą polityką Public Relations firmy.  Oczywiście system pozwala użytkownikowi o bardzo szerokim zakresie uprawnień na wprowadzanie takich zmian, jednak możliwości takich nie zaleca się nadawać każdemu z użytkowników.

     Aplikacja zakłada tworzenie funkcjonalności bezpośrednio na potrzeby użytkownika dlatego część modułów jest pisanych lub dostosowywanych do wymagań zamawiającego. Takie rozwiązanie wymusza co prawda nieco dłuższy czas realizacji zlecenia ale jest też sposobem na optymalne dostosowanie aplikacji do potrzeb Klienta.

 

Podstawowe funkcje:

 

1. Jądro witryny stanowi system zarządzania treścią obsługiwany z panelu administratora poprzez przeglądarkę internetową.

 

Standardowo dostosowujemy aplikację do następujących przeglądarek:

· Firefox 2+ (wersja 2 i nowsze)

· Internet Explorer 6+ (wersja 7 i nowsze)

· Opera 9,25+ (wersja 9,25  i nowsze)

- Safari

 

2. Witryna ma możliwość prezentowania treści w formie tekstowej, odtwarzania osadzonych plików audio i video oraz prezentacji zdjęć w treści artykułów jako miniatura, i/lub ilustracja oraz w formie galerii.

 

3. Galeria ma możliwość prezentowania niezależnych od siebie zdjęć lub plików multimedialnych z możliwością „podczepienia” pod artykuł.

 

4. Obsługa wielu niezależnych od siebie galerii podczepianych do artykułów i/lub samodzielnych.

 

5. System posiada centralne repozytorium plików (grafika, multimedia, dokumenty), umożliwiające ich łatwe przeglądanie i wielokrotne użycie w różnych częściach serwisu.

 

6. CMS zapewnia wsparcie dla wielu wersji językowych.

 

7. Strony projektowane dla  rozdzielczości monitora conajmniej 1024 x 768 pikseli.

 

8. System w łatwy sposób pozwala na drukowane lub zapisywane do pliku PDF
z poziomu użytkownika prezentowanych w serwisie treści.

 

9. Posiada wbudowaną wyszukiwarkę słownikową.

 

10. Na stronie może być zastosowana funkcja zwiększenia czcionki w interfejsie witryny.

 

11. Panel administratora: Wszelkie treści i pliki opublikowane oraz nieopublikowane przedstawiane  są w przejrzysty sposób z wyraźnym uwypukleniem hierarchii, w którą są włączone.

Dodatkowy moduł : drzewo hierarchii, a którego w łatwy sposób można przejść do interesującego artykułu

 

12. Ładowanie dokumentów i zdjęć w postaci pojedynczych plików lub w archiwum .zip. lub poprzez kontrolkę ładowania wielu plików naraz.

 

13. Możliwość założenia konta administratorów i edytorów/tłumaczy o różnych uprawnieniach, włącznie z przypisywaniem tylko wybranych artykułów lub sekcji portalu.

 

14. CMS zapewnia wsparcie dla podstaw pozycjonowania stron w robotach Google, poprzez możliwość pozycjonowania każdego z publikowanych artykułów serwisu.

 

-         obsługa tzw. „przyjaznych adresów”

-         linki do kolejnych podstron realizowane bez użycia obiektów typu flash,

-         automatyczne cykliczne generowanie pliku mapy strony zgodnego z Google Sitemap.

 

15. Obsługa statystyk odwiedzin i wyszukiwanych stron z użyciem Google  Analytics.

 

16. Składnia php generuje czysty kod XHTML zdolny przejść walidację zgodnie
z wytycznymi W3C.

 

17. Arkusze stylów (CSS) jak wyżej.